شرکت سیمان سفید نی ریز

واحد ها

شركت سيمان سفيد نی ريز(سهامی عام)

معرفی شرکت سیمان سفید نی ریز

واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات شركت سيمان سفيد نی ريز
واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات
واحد تولید شرکت سیمان سفید نی ریز
واحد تولید
واحد محیط زیست شرکت سیمان سفید نی ریز
واحد محیط زیست
واحد کنترل کیفیت شرکت سیمان سفید نی ریز
واحد کنترل کیفیت
واحد انبار شرکت سیمان سفید نی ریز
واحد انبار
واحد سیستم ها و روش هاشرکت سیمان سفید نی ریز
واحد سیستم‌ها و روش ها

با بخش های ما آشنا شوید

واحد فناوری اطلاعات با بهره جوئی از جدیدترین تکنولوژی‌ها ، سخت افزار و نرم افزار‌ها بروز سعی در خدمت رسانی هر چه بهتر و بیشتر می‌نماید.

ظرفیت اسمی و واقعی کارخانه 500 تن در روز می‌باشد.

مشخصات دقیق خط تولید این شرکت به شرح زیر است :

در شرکت سیمان سفید نی ریز واحد محیط زیست از سال 1380استقرار یافته و  رسما در حوزه حفاظت از محیط زیست و اجرای پروژه‌ها وفعالیتهای زیست محیطی براساس قوانین و مقررات سازمان حفاظت محیط زیست و همچنین  برنامه  اقدام اصلاحی  هلدینگ فارس خوزستان  فعالیت خود را آغاز نموده است.

 اجرای طرح خود اظهاری  ( تبصره 4 ماده 11 قانون هوای پاک) :                                    

اندازه گیری کلیه پارامتر‌های زیست محیطی بر اساس آخرین ویرایش شیوه نامه پایش سازمان(اردیبهشت 1398) بصورت هر سه ماه یکبار و توسط شرکت معتمد سازمان انجام می‌گردد که با توجه به اندازه گیری‌های انجام شده طی سه دوره در سال جاری کلیه پارامتر‌ها استاندارد بوده است .

تهیه و اجرای برنامه آموزشی زیست محیطی و ایفای نقش مسئولیتهای اجتماعی

تقویم آموزشی پنج ساله در سه بخش کارکنان ،کارشناسان تدوین وجهت اجرا در اختیار واحدآموزش قرارگرفته ،آموزش وفرهنگ سازی عمومی نیز  در مناسبت‌های مختلف درحال انجام است که اهم فعالیت‌های انجام شده در سال جاری بشرح ذیل می‌باشد :

برگزاری دوره‌های آموزشی در سطح کارکنان و کارشناسان (برگزاری دوره آموزشی راهبری فیلتراسیون ، برگزاری دوره آموزشی آشنایی با الزامات ISO14001(2015) )

در بخش جوامع عمومی هم :

 1. فرهنگ سازی زیست محیطی  عمومی از طریق نصب بنر در نقاط پر تردد شهر نی ریز ، هفته نامه نی ریزان ،خبر جنوب ، ارسال پیامک انبوه با پیام زیست محیطی به مناسبت روز زمین پاک و همچنین هفته محیط زیست.
 2. برگزاری مسابقات کتابخوانی در سطح شهرستان به مناسبت هفته محیط زیست .
 3. همکاری در برگزاری طرح جنگلانه با حضور 180 نفر از اقشار مختلف جامعه و کاشت حدود 22هزار دانه ارژن و بادام کوهی در عرصه ای به وسعت 11 هکتار
 4. پاکسازی تفرجگاه بید بخویه

برگزاری کمیته‌های تخصصی مسئولیتهای اجتماعی

جلسات بصورت ماهیانه و با حضور مدیر عامل ،مدیر کارخانه و مدیران و رئیسان واحد‌ها انجام می‌گردد.

جایگاه شرکت از لحاظ عملکرد زیست محیطی

خوشبختانه عملکرد این واحد نه تنها در انطباق قوانین زیست محیطی و همچنین کنترل و بهبود پارامتر‌های زیست محیطی موفق بوده است بلکه در ایفای نقش فرهنگ سازی زیست محیطی به عنوان یک  مسئولیت اجتماعی در شهرستان و استان حضوری فعال داشته است که در یافت الواح تقدیر در سالیان متوالی از اداره کل حفاظت محیط زیست استان و همچنین کسب جایگاه صنعت سبز در سال 1394 و1396 و 1397 گواه این مطلب می‌باشد .

آزمایشگاه سیمان سفید نی ریز با هدف انجام آزمون‌های مرتبط با  انواع سیمان؛ ضمن بهره گیری از نیروی انسانی متخصص و توانمند و تجهیزات مدرن آزمایشگاهی، در ارتباط با اهداف و سیاستهای تعیین شده و به منظور قرار دادن :

“کیفیت فراگیر ، اعتبار نتایج آزمون ، تطابق با استانداردهای روز  بین المللی “

در سرلوحه فعالیتهای خود از طریق ایجاد و اجرای سیستم مدیریت کیفیت آزمایشگاه بر مبنای استاندارد بین المللی و اصول حرفه ای فعالیت‌های آزمایشگاهی موفق به کسب گواهینامه تایید صلاحیت آزمایشگاه ISO / IEC 17025:2005  از مرکز ملی استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران ، گواهینامه CE اروپا از dedal بلغارستان و استاندارد ISO 9001:2015 از IMQ ایتالیا  شده که موجبات سر آمدی کیفیت و رضایت مشتریان محترم را به ارمغان آورده است.

آزمایشگاه کنترل کیفی کارخانه سیمان سفید نی ریز از چهار بخش و به شرح ذیل تشکیل شده است :

1- واحد نمونه سازی:

این بخش جهت تهیه نمونه اولیه برای دیگر بخشها آزمایشگاه بر آن آمده که به عنوان یک بخش پایه ای با استفاده از تجهیزات نمونه سازی با کیفیت و مدرن از جمله سنگ شکن‌های  فکی و دیسکی  ، آسیاب دیسکی و پرس HERZOG  و آسیاب گلوله ای  FRITSCH و … جهت آماده سازی نمونه معدن ،مواد اولیه ، خوراک کوره ، کلینکر و سیمان تولیدی اقدام نماید.

2- آزمایشگاه شیمی

این بخش قادر به انجام آزمون و اندازه گیری عناصر تشکیل دهنده سیمان و مواد خام به روش شیمی‌تر و مطابق با آخرین ویرایش استاندارد های ASTM ، ISIRI و EN می باشد. انجام آزمون بر روی کلینکر و سیمان تحویلی به صورت روزانه و روتین در این بخش صورت می‌گیرد.

3- آزمایشگاه فیزیک

این بخش قادر به انجام آزمون‌های فیزیکی و مکانیکی اعم از تعیین مقاومت فشاری و خمشی ، دانه بندی مواد خام و سیمان ، اندازه گیری میزان نفوذ پذیری هوا در سیمان به روش بلین و … مطابق با آخرین ویرایش استانداردهای ASTM ،ISIRI وEN می‌باشد.

این بخش مجهز به دستگاه‌های میکسر و اندازه گیری مقاومت‌های فشاری وخمشی از کمپانی  ToniTechnic آلمان و همچنین دستگاه سفیدی سنج Konica Minolta  ژاپن و … می‌باشد.

4- آزمایشگاه X-Ray

این بخش با بهره گیری از یکی از پیشرفته‌ترین دستگاه های X-Ray دنیا از شرکت ARL ؛ توانائی آنالیز شیمیایی همزمان ۱۰ عنصر مواد اولیه ، مواد خام و سیمان را دارا می‌باشد.

معرفی واحد:

واحد انبار متشکل از 4 سوله سر پوشیده به مساحت تقریبی 4000 مترمربع و فضای رو باز به مساحت تقریبی 5000 مترمربع و حدود 6000 مترمربع فضای انبار ضایعات می‌باشد.

تمرکز فعالیت‌ها و بیشترین مقدار اقلام کالا ، شامل قطعات یدکی ، کالاهای سرمایه ای، روغن‌ها و آهن آلات در بخش سوله انبار مرکزی ( دوسوله به هم چسبیده) و فضاهای رو باز اطراف آن می‌باشد.

سایر سوله‌های انبار مشتمل بر سوله انبار پاکت ( محل نگداری وسایل بسته بندی محصول ) و سوله انبار نسوز 1 و سوله انبار نسوز 2 (محل نگهداری بتن و آجر‌های نسوز) می‌باشد.

هم اکنون حدود 15500 کد انبار در سیستم انبار شرکت تعریف شده که از این تعداد حدود 6000 قلم کالا در انبار موجود می‌باشد.

مسئولیت ثبت درخواست خرید ، اخذ ، کنترل ، انبارش و تحویل کالاها به عهده‌ی پرسنل انبار مرکزی می‌باشد ، وکلیه این فرایند‌ها توسط سیستم یکپارچه مدیریت ثبت می‌گردد.

کلیه امورات تخلیه بار ، انبارش کالاها ( سبک ، سنگین و فوق سنگین ) توسط پرسنل انبار و با استفاده از وسایل کمکی مانند جرثقیل سقفی سالنی ، بشکه گیر، ورق گیر و با همکاری لیفتراک انجام می‌پذیرد.

اهم اقدامات انبار:

1- فعالیت انبار مرکزی تحت سیستم مدیریت یکپارچه مدیریت ، همکاران سیستم می‌باشد.(در حال بروز رسانی به سیستم یکپارچه مدیریت، راهکاران سیستم )

2- انبار گردانی و حسابرسی هر ساله با حداقل مغایرت در سنجش موجودی‌ها انجام پذیرفته است.

3- نظم در انبارش و رعایت اصول و استاندارد‌های نوین انبارش از نقاط قوت انبار شرکت سیمان سفید نی ریز می‌باشد.

واحد سیستم‌ها و روش‌ها در همه شرکت‌های صنعتی از واحدهای حساس و استراتژیک است که عهده‌دار صیانت از اعتبار و آوازه آن شرکت است. وظایف این واحد از مراحل تولید و ساخت کالا تا رسیدن محصول به دست مشتری نهایی و حتی پس از آن ادامه دارد.

پیاده سازی سیستم‌های مدیریت، اولین گام در راه بقای سازمان در شرایط متغیر و پیچیده اقتصاد امروز می‌باشد. واحد سیستم‌ها و روش‌ها فعالیت‌های خود را مطابق با الزامات سیستم‌های مدیریت (Management Systems) برنامه‌ریزی و اجرا می‌نماید و در راستای راهبرد کیفی سازمان اهداف کلان و خرد را تعریف نموده و در جهت دستیابی به این اهداف اقدامات برنامه‌ریزی شده را به مرحله اجرا در می‌آورد.

واحد سیستم‌ها و روش‌ها شرکت سیمان سفید نی ریز به عنوان متولی استقرار سیستم‌های مدیریت و استانداردهای بین المللی تشکیل شده است .

اقدامات انجام شده در واحد سیستم‌ها و روش ها

 1. تدوین و بازنگری سند استراتژی شرکت
 2. استقرار سیستم‌های مدیریت و دریافت گواهینامه استانداردهای بین المللی
 3. نگهداری از سیستم‌های مدیریت
 4. انجام ممیزی‌ها و بازرسی‌های داخلی مستمر و منظم از واحدها برای اطمینان از پیشرفت امور و ارسال گزارشات برای مدیریت ارشد شرکت
 5. گزارش دهی به مدیریت ارشد شرکت در خصوص سیستم‌های مدیریت و هرگونه نیازی برای بهبود
 6. پیگیری اقدامات پیشگیرانه و اصلاحی به منظور تامین بهبود مستمردر ارائه خدمات
 7. هماهنگی انجام کلیه فعالیت‌های مرتبط با استقرار و نگهداری نظام مدیریت کیفیت جامع (TQM)
 8. هماهنگی کلیه فعالیت‌های مرتبط با نظام مستندات شرکت مانند بازنگری، تهیه نسخ جدید و تصویب سازمان، جمع آوری و ابطال مدارک منسوخ و توزیع مجدد
 9. هماهنگی کلیه فعالیت‌های مربوط به ممیزی و ارزیابی خارجی شرکت جهت اخذ یا تمدید گواهینامه
 10. طراحی و اجرای فعالیت‌های مرتبط با ترویج فرهنگ کیفیت و افزایش آگاهی کارکنان از اهداف کیفی شرکت با همکاری واحدهای ذیربط مانند آموزش و روابط عمومی و تدوین نشریات، برگزاری دوره‌ها و سمینارهای آموزشی، آموزش و تربیت سرممیزین، ممیزین
 11. تشکیل جلسات بازنگری مدیریت به منظور ارزیابی یافته‌های ممیزی داخلی و سایر داده‌ها نظیر تغییرات سازمانی، بازخورد بازار، نتایج ممیزی قبلی، عدم انطباق‌ها، شکایت مشتریان و …
 12. تصمیم‌گیری در خصوص نحوه رفع عدم انطباق‌های مشاهده شده در ممیزی‌ها و تهیه گزارشات لازم
 13. شناسایی و ارزیابی ریسک‌های سازمان و پی گیری اقدامات کنترلی آنها
اسکرول به بالا